Škoda Superb

Mar 24, 2011

Nová Škoda Superb prišla na trh s novým, krásnym a elegantným dizajnom.

Nadčasový vzhľad bez akýchkoľvek prehnaných doplnkov je zárukou toho, že Škoda sa vám svojím výzorom nezunuje ani po viacerích rokoch.

Superb s dĺžkou 4838 mm, šírkou 1817 mm, výškou 1462 mm a rozvorom 2761 mm je aj vďaka týmto rozmerom možno označiť za pohodlné a priestorné auto.

Modernizáciou  auta prešli i netradične tvarované svetlomety, ktoré teraz siahajú až do boku blatníkov a dodávajú novému Superbu dynamickejší výzor a spolu s Bi – Xenonovými svetlometmi obsahujúcimi systém AFS tvoria neprehliadnuteľnú súčasť celého vozidla. Povinné ručení srovnání

Exteriér auta je tvorený novou maskou chladiča s jej vynovenými, výraznými tvarmi a chrómovým rámom so znakom Škoda.
pneumatiky
Vynovené technické riešenie zabezpečujúce zadné otváranie piatych dverí vám zabezpečí systém TwinDoor.

Jedným z pozitív novej Škody Superb je aj jej dostatočne veľký vnútorný priestor ktorý poskytuje. Zväčšil sa nielen v zadnej časti a to priestorom na nohy , ale aj na objeme batožinového priestoru.
Najlacnejšie pneumatiky
Škoda Superb prešla modernizáciou, ale prišla na trh aj s viacerími úplnými novinkami.

Jednou z nich je aj pridelenie kolenného airbagu vodiča a bočných airbagov vzadu, alebo aj pridanou funkciou parkovacieho asistenta. Ďalšia novinka, ktorá tu bola pridaná je funkcia TwinDoor, čo je vlastne originálne riešenie otvárania zadných piatych dverí, ktorá vám zabezpečí aj schopnosť prevezenia rozmernejšieho nákladu. Práve vďaka tomuto systému stačí otvoriť zadný príklop vrátane zadného okna a tým získate výborný prístup do batožinového priestoru , ktorý sklopením operadiel zadných sedadiel dokáže zväčšiť svoj objem až na 1700 litrov. Celkové uzavretie batožinového priestoru je taktiež vylepšené, nakoľko jeho úplné dovretie a uzamknutie je prevedené automaticky.
Povinné ručení
Automobily Škoda sú navrhnuté tak, aby svojím spotrebiteľom zaručili maximálne pohodlie a bezpečie. Aj preto vyvinula Škoda originálne príslušenstvo, aby vyhovela aj tým najnáročnejším požiadavkam. Všetky doplnky a produkty majú dlhodobú životnosť, výbornú prepracovanosť a originálne riešenie.

Celkovo si môžete pri tomto aute vybrať z viacerých výbav tak, aby vozidlo bolo presne podľa vašich predstáv. Či už sa rozhodnete pre verziu Comfort, ktorá aj svojim pomenovaním vystihuje pohodlnosť, ktorú poskytne.

Stupeň výbavy Ambition je ako stvorený pre aktívnych šoférov a dotvorený je ešte trojrozmerným koženným volantom, malým koženným vybavením a interiérom Rubicon.

Výbava Exclusive je pre najnáročnejších klientov.

Superb vo verzii GreenLine je vyrobený hlavne kvôli zlepšovaniu kvality životného prostredia, čo zaručuje aj jeho nízka spotreba a emisie.

Superb sa ponúka s rôznymi motorizáciami.

K benzínovým motorom patrí k najlepším z ponúkaných šesťvalec 3,6 FSI s výkonom 191 kW. V ponuke sú aj dve verzie štvorvalcov a to novinky 1,4 TSI s výkonom 92 kW a ešte výkonnejší 1,8 TSI so 118 kW.

V ponuke dieselových motorov si môžete vybrať medzi dvoma preplňovanými štvorvalcami a to motorom 1,9 TDI PD DPF s výkonom 77 kW alebo motorom 2,0 TDI PD DPF pri výkone 103 kW.

Naftové motory doplňuje ešte štvorvalec s vysokotlakovým vstrekovaním commom rail a to konkrétne 2,0 TDI CR DPF s najvyšším výkonom 125 kW.

Klasickým vybavením sú šesťstupňové manuálne prevodovky , ktoré zaručujú presné a ľahké  radenie. Výnimku tvorí motor 1,9 TDI PD s výkonom 77 kW, ponúkaný s päťstupňovou prevodovkou.

Pre dvojlitrové dieselové motory a taktiež pre 3,6 FSI V6 s výkonom 191 kW je auto ponúkané s automatickou šesťstupňovou DSG prevodovkou. PNEUDOM – internetový predaj pneumatík a diskov za výhodné ceny.

Medzi najnovšie patrí sedemstupňová prevodovka DSG , ktorá je ponukaná pri 1,8 TSI/118 kW a môžete ju ovládať aj pomocou trojramenného multifunkčného volantu. Disky
Profesionálne vybavenie lakovne a všetko pre váš lak nájdete na ABprofitrade.eu – oprava, ochrana a predaj materiálov.

by | Categories: Superb |

Share with others

One Response so far | Have Your Say!

  1. Jay
    október 24th, 2014 at 4:34 #

    .

    tnx for info!!…

Leave a Feedback

You must be logged in to post a comment.